30 ایده سریع و آسان در تولید ویدیو (ویدیو مارکتینگ)

در این مقاله قصد داریم ۳۰ ایده سریع و آسان برای تولید محتوا را به شما آموزش دهیم. در این مقاله با موضوع های کاملا کاربردی و ایده های ناب برای ساخت ویدیو آشنا می شوید. از این ایده های ویدیویی می توانید در شبکه های اجتماعی و سایت های اشتراک گذاری ویدیو برای تبلیغ و انتشار نام برندتان کمک بگیرید. اما قبل آن بیایید ببینیم چرا باید ویدیو بسازیم؟!

ایجاد محتوای ویدیویی برای تقویت برند شما در بازاریابی ضروری است. شرکت‌هایی که از ویدیو استفاده می‌کنند 41 درصد ترافیک جستجوی بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که این کار را انجام نمی‌دهند جذب می‌کنند، و کسب‌وکارهایی که از ویدیو استفاده می‌کنند، 49 درصد سریع‌تر از شرکت‌هایی که از ویدیو استفاده نمی‌کنند، درآمدشان را سال به سال افزایش می‌دهند. هفتاد و دو درصد از مشتریان ترجیح می دهند با تماشای یک ویدیو در مورد یک محصول یا خدمات بیاموزند. این منجر به خرید می شود، به طوری که 46٪ از مصرف کنندگان می گویند که ویدیوها آنها را به عمل سوق می دهد.

اگر شما موسس یک کسب و کار کوچک تا متوسط ​​(SMB) هستید یا یک کارآفرین تازه کار در زمینه ویدیو هستید، همه گزینه های سازنده ویدیو می توانند بسیار زیاد به نظر برسند. از سوی دیگر، اگر مدتی است که در حال تولید محتوای ویدیویی بوده اید، ممکن است احساس کنید ایده هایتان برای ویدیوهای بازاریابی جدید تمام شده است. در اینجا 30 ایده بازاریابی ویدیویی سریع و آسان وجود دارد که هر کسی می تواند از آنها برای ایجاد ویدیوهای جذاب برای تجارت استفاده کند. به‌علاوه، همه آنها را می‌توان با هزینه کم انجام داد – لازم نیست تمام بودجه بازاریابی خود را برای ساخت این ویدیوها خرج کنید.

پیشنهاد ویژه : برای تولید ویدیو به صفحه خدمات اینستاگرام مارکتینگ وارد شوید.

ایده های ساخت ویدیو

1. فیلم نمایش محصول اگر این اولین تلاش شما در بازاریابی ویدیویی است، نمایش محصولات یک مکان عالی برای شروع است. و اگر قبلاً یک ویدیوی نمایشی محصول دارید، سعی کنید آن را از دیدگاهی متفاوت بسازید. با مشتریان یا سایر اعضای تیم خود صحبت کنید و نحوه استفاده آنها از محصول شما را بیابید، سپس یک ویدیوی نمایشی محصول از دیدگاه آنها بسازید.

2. ویدئوی نمایشی 10 ثانیه ای اگر محصول شما دارای چندین ویژگی است، در یک ویدیوی نمایشی 10 تا 15 ثانیه‌ای، محبوب‌ترین (یا موردی که احساس می‌کنید سزاوار توجه بیشتر است) را نشان دهید. این ویدیوها برای رسانه های اجتماعی یا تبلیغات پیش از پخش عالی عمل می کنند و به جلب توجه بیشتر محتوای شما کمک می کنند.

3. با تشکر از شما ویدیو ممکن است در حال حاضر از ایمیل یا رسانه های اجتماعی برای تشکر از مشتریان خود استفاده کرده باشید، اما در مورد ویدیو چطور؟ تعامل با مشتریان پس از خرید به کسب و کار شما کمک می کند تا ارجاعات دهان به دهان عالی و مشتریان تکراری داشته باشد. هنگامی که ویدیوی خود را ساختید، به راحتی می توانید آن را در ایمیل تشکر موجود خود جاسازی کنید یا به آن پیوند دهید. یا، اگر مشتری مکرری دارید که به برند شما وفادار بوده است یا مشتری‌ای که به طور معمول خریدهای بزرگ انجام می‌دهد، چرا یک ویدیوی شخصی برای او نسازید؟ مشتریان VIP شما احساس می‌کنند که درب منزل آنها حضور یافته‌اید و شخصاً از آنها تشکر کرده‌اید—و زمانی که زمان خرید بعدی‌شان فرا می‌رسد، این حرکت را به خاطر خواهند آورد.

4. ویدئوی گواهی مشتری بر اساس یک مطالعه نیلسن در سال 2015، 83 درصد از مشتریان به توصیه های شخصی دوستان یا خانواده هنگام تصمیم گیری بین محصولات یا خدمات اعتماد دارند. همین نظرسنجی نشان داد که 66٪ از پاسخ دهندگان به نظرات آنلاین محصولات ارسال شده توسط مصرف کنندگان دیگر اعتماد دارند. با استخدام یک مشتری عالی برای ارائه یک گواهی کوتاه در دوربین، از این اثبات اجتماعی استفاده کنید. گنجاندن یک مشتری راضی به ویدیوی بازاریابی شما که مستقیماً با مشتریان جدید و بالقوه صحبت می‌کند، حس شخصی می‌افزاید.

5. پست وبلاگ تبدیل به یک ویدیو اگر پست وبلاگی دارید که عملکرد خوبی داشته است، از آن به عنوان طرح کلی برای ایجاد ویدیوی بازاریابی بعدی خود استفاده کنید. خلاقیت به خرج دهید و پست وبلاگ را با وسایل به تصویر بکشید یا صحنه های داستان سرایی را اضافه کنید. ارتباط یک شخص واقعی با محتوای وبلاگ فوق العاده خود به ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما کمک می کند.

6. مصاحبه اعضای تیم با یکی از اعضای کلیدی تیم خود مصاحبه کنید – به عنوان مثال، بنیانگذار، مدیر عامل یا توسعه دهنده اصلی محصول. روی موضوعی تمرکز کنید که برای مخاطبان شما جالب باشد و آنها را به افراد پشت سر کسب و کار معرفی کنید. برای مثال، می توانید از بنیانگذار خود بپرسید که چه چیزی الهام بخش او برای راه اندازی شرکت بوده یا از توسعه دهنده محصول خود بپرسید که چگونه مشکلات چالش برانگیز طراحی را حل می کند.

7. پرسش و پاسخ با مشتری یا مشتری بالقوه مشتری را شناسایی کنید که اخیراً محصول شما را خریداری کرده یا در شرف بستن قرارداد با تیم فروش شما است. ببینید آیا آنها آماده پاسخ دادن به چند سؤال در دوربین با شخصی از تیم شما هستند یا خیر. این نوع محتوای بازاریابی ویدیویی به رفع چالش‌های واقعی مشتری و نزدیک‌تر کردن آنها به خرید کمک می‌کند.

8. ویدیوی محصول ارسال شده توسط کاربر دریافت ویدیوهای ارسالی توسط کاربر ممکن است سخت باشد، اما بسیار ارزشمند هستند. ویدیویی از مشتری که از محصول شما استفاده می‌کند و ویژگی‌های آن را نشان می‌دهد، بسیار جذاب‌تر از ویدیوی نمایشی محصول تولید شده توسط شرکت شما است. محتوای تولید شده توسط کاربر علاوه بر سهولت استفاده، حمایت از برند را نیز نشان می دهد.

9. ویدئو تخته سفید ویدئوهای تخته سفید یا نوشتن ویدئو بسیار محبوب هستند زیرا تولید آنها هم از نظر بصری موثر و هم ارزان است. تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید یک دوربین، سه پایه، نور خوب و کسی است که بتواند نقاشی کند. یک موضوع مرتبط را انتخاب کنید، مانند مشکلی که محصول شما حل می کند یا یک آموزش محصول، و از ترکیبی از نقاشی ها و متن برای ایجاد یک ویدیوی تخته سفید استفاده کنید. برای جلوه بیشتر، سرعت کلیپ های خود را افزایش و کاهش دهید.

10. ویدئو چگونه به پیشرفته اگر محصول شما دارای ویژگی‌های پیشرفته است، می‌توانید یک ویدیوی آموزشی بسازید که فراتر از اصول اولیه محصول شما است. می توانید این محتوای ویدیویی را با مشتریان فعلی به اشتراک بگذارید و همچنین از آن به عنوان محتوای بازاریابی در وسط یا پایین قیف فروش خود استفاده کنید.

11. ویدیوی سؤالات متداول صفحه سؤالات متداول اولیه خود را به یک سطح جدید ببرید— متداول ترین سؤالاتی که مشتریان و مشتریان احتمالی درباره محصول شما می پرسند را در یک ویدیو مطرح کنید. این می تواند به سادگی فیلمبرداری از توضیح توسط یکی از اعضای تیم شما، یا به پیچیدگی یک آموزش پیشرفته با زیرنویس ها و گرافیک های پشتیبانی باشد.

12. ویدئوی پیشنهاد ارزش اگر سوالات متداول مخاطبان خود را دریافت نمی کنید، ممکن است آنها به طور کامل از ارزش یا هدف محصول شما آگاه نباشند. یک پیشنهاد ارزش برنده ایجاد کنید که به وضوح مزایا و نتایج استفاده از محصول شما را برجسته کند. نشان دهید که چگونه راه حل شما متفاوت و بهتر از رقیب است. هنگامی که یک ابزار ارزشی قوی دارید، می توانید یک ویدیو ایجاد کنید تا به مشتریان احتمالی درک روشنی از کاری که انجام می دهید و چرا آن را انجام می دهید ارائه دهید.

13. دعوت به وبینار اگر قصد دارید در آینده نزدیک میزبان یک وبینار باشید، از یک دعوتنامه ویدیویی برای ترغیب مردم به شرکت در آن استفاده کنید. درست مانند اینکه دعوت نامه مهمانی را با موضوع رویداد مطابقت می دهید، مطابقت با دعوت شما برای وبینار انتظارات را ایجاد می کند و افراد بیشتری را متقاعد می کند که در آن شرکت کنند. در ویدیوی شما، میزبانان وبینار شما می توانند یک سخنرانی دعوت کوتاه را ضبط کنند و پیش نمایشی پنهانی از محتوای وبینار ارائه دهند.

14. فیلم مرد در خیابان برای تکمیل محتوای بازاریابی ویدیویی برتر خود، سعی کنید در یک خیابان شلوغ راه اندازی کنید و از عابران سؤالی مرتبط با محصول خود بپرسید. به عنوان مثال، اگر محصول شما برای صرفه جویی در زمان انجام فعالیت X طراحی شده است، از افراد بپرسید که اکنون چقدر برای فعالیت X صرف می کنند و چه احساسی نسبت به صرف وقت خود برای آن دارند. ممکن است مجبور باشید چندین ساعت را برای دریافت فیلم کافی برای چند دقیقه ویدیو اختصاص دهید، اما این یک محتوای بازاریابی قدرتمند خواهد بود و می‌توان آن را با قیمت ارزان تولید کرد.

15. ویدیوی “ملاقات با تیم”. در برابر اصرار برای ایجاد یک ویدیوی 10 دقیقه‌ای که سرگرمی‌ها، تیم‌های ورزشی و فیلم‌های مورد علاقه اعضای تیم را نشان می‌دهد، مقاومت کنید. در عوض، یک ویدیوی کوتاه ایجاد کنید که بینندگان را به سرعت با تعدادی از اعضای تیم شما آشنا کند. قرار دادن نام و چهره برای اعضای خود اعتماد را ایجاد می کند و برندی به یاد ماندنی تر ایجاد می کند.

16. مصاحبه با یک کارشناس صنعت برای این یکی به بیرون از تیم خود نگاه کنید. اگر می توانید با یک متخصص یا رهبر فکری در صنعت خود ملاقات کنید، از مصاحبه ای با آنها در مورد مشکلی که محصول شما به دنبال حل آن است یا در مورد نوآوری محصول در صنعت خود فیلم بگیرید. گاهی اوقات، یک منبع خارجی حتی می تواند اعتبار بیشتری نسبت به یک سخنگوی شرکت شما ارائه دهد.

17. فیلم تور پشت صحنه مشتریان بالقوه دوست دارند نگاهی اجمالی به پشت پرده داشته باشند! اگر فضای کاری منحصربه‌فردی دارید یا فرهنگ شرکتی سرگرم‌کننده دارید، یک ویدیو از پشت صحنه ایجاد کنید تا به مشتریان نشان دهید کار در شرکت شما چگونه است. دیدن یک فضای کاری مثبت می تواند به آنها کمک کند تا احساسات مثبت را با محصول یا پیشنهاد شما مرتبط کنند. همچنین می توانید این نوع محتوای ویدیویی را برای اهداف نام تجاری و استخدام مجدد استفاده کنید.

18. ویدئو چگونه ساخته شده است شاید دفتر شما آنقدرها هم هیجان انگیز نباشد، اما امکانات تولید شما بسیار جالب است. اگر می‌توانید بدون ارائه سس مخفی محصول خود را نشان دهید که ساخته شده است، در نظر بگیرید که یک ویدیوی ساخت آن را ایجاد کنید که عناصر کلیدی فرآیند تولید را نشان می‌دهد. در مورد آنچه در ساخت محصول شما انجام می شود و چرا به این شکل طراحی شده است صحبت کنید. مطمئن شوید که هر چیزی خاص یا منحصر به فرد را در مورد مواد، مواد تشکیل دهنده یا فرآیند ساخت خود برجسته کنید.

19. ویدئوی صفحه نمایش اگر کسب‌وکار شما یک محصول نرم‌افزاری یا برنامه تلفن همراه ایجاد می‌کند، نشان دادن نحوه ساخت آن به مشتریان احتمالاً از نظر بصری جذاب نیست (مگر اینکه واقعاً عاشق کدنویسی باشید). در عوض، از یک ابزار تصویربرداری از صفحه نمایش برای نشان دادن نحوه استفاده از محصول خود استفاده کنید، شاید حتی از جمله عکس هایی از نسخه های بتا قبلی. صفحه نمایش می تواند به نشان دادن میزان آسان و سرگرم کننده استفاده از محصول شما کمک کند و به مشتری شما اجازه می دهد قبل از تصمیم گیری برای خرید، آن را از نظر اندازه امتحان کند.

20. اطلاعیه مسابقه آیا میزبانی کسب و کار شما یک هدیه است؟ جزئیات مسابقه را با یک ویدیوی کوتاه به جای پست وبلاگ یا به‌روزرسانی رسانه‌های اجتماعی اعلام کنید (اگرچه همچنان باید از آن کانال‌ها برای اشتراک‌گذاری جزئیات مسابقه استفاده کنید). و قبل از اینکه از مردم بخواهید ویدیوهای خود را به عنوان ورودی مسابقه ارسال کنند، با احتیاط ادامه دهید. مگر اینکه جایزه شما بسیار ارزشمند باشد، بسیاری از آنها وقت یا تلاشی را برای ایجاد ویدیوی خود صرف نمی کنند.

21. فیلم مقایسه محصول اگر محصول شما به طور مداوم در دموی محصول از رقبا پیشی می گیرد، یک ویدیوی مقایسه محصول را در نظر بگیرید. سعی کنید از تعصب یا منفی بافی بیش از حد نسبت به رقبای خود اجتناب کنید—مشتریان ممکن است ببینند که شما در حال ضربه زدن به رقبای خود در صفحه نمایش هستید، آن را بی‌ارزش بدانند. اگر بتوانید یک مشتری واقعی پیدا کنید تا هر دو محصول را امتحان کند و یک بررسی عینی ارائه دهد، حتی بهتر است!

22. جعبه گشایی ویدیو چه کسی می دانست که در قرن بیست و یکم، مردم با تماشای ویدیوهای باز کردن جعبه توسط افراد دیگر مجذوب می شوند؟ مدت زمانی که مردم صرف تماشای ویدیوهای جعبه گشایی می کنند، معادل بیش از 20 میلیون بار تماشای فیلم تعطیلات “عشق واقعی” است — و این فقط در تلفن های همراه است! حتی یوتیوب‌برهای حرفه‌ای وجود دارند که با پرداخت هزینه، ویدیویی را برای شما جعبه‌گشایی می‌کنند. اما چرا تعدادی را تماشا نمی کنید، یادداشت برداری نمی کنید و یادداشت خود را ایجاد نمی کنید؟ در واقع، دو کانال از 10 کانال برتر یوتیوب در سال 2018، کانال های جعبه گشایی بودند. ویدیوهای جعبه گشایی شکل عالی برای بررسی محصول هستند و حتی ممکن است شما را وادار به سرمایه گذاری در بسته بندی های جذاب بصری کنند.

23. فیلم های فصلی بدون اینکه حالت گیرایی داشته باشید، از تعطیلات و فصول استفاده کنید. یک ویدیوی تبریک تعطیلات را از کارکنان خود ضبط کنید یا یک فیلم ترسناک تقلید آمیز درست به موقع برای هالووین بسازید. اگر قصد دارید یک ویدیوی کمدی بسازید مراقب باشید – ممکن است فکر کنید خنده دار است، اما دیگران ممکن است این کار را نکنند. چند بازبین صادق را استخدام کنید تا به شما اطلاع دهند که آیا ویدیوی شما موفق شده است یا خیر.

24. ویدئوی افسانه شکن آیا افسانه خاصی در صنعت شما شایع است؟ آیا در فرآیند فروش شما اعتراض یا چالش ایجاد می کند؟ اگر چنین است، در نظر داشته باشید که یک ویدیوی افسانه شکن بسازید که حرف شما را ثابت کند، و نشان دهید که چگونه محصول شما بر موانع یا موانع خاص صنعت غلبه می کند.

25. لیست 10 نفر برتر مردم لیست ها را دوست دارند (شما به شماره 25 رسیدید، نه؟). اگر به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی محتوای خود محتوای مبتنی بر لیست تولید می کنید، چرا ویدیوها را در ترکیب قرار ندهید؟ خلاق باشید و قدرت خود را در داستان سرایی بصری، ویدیوهای تخته سفید، پخش صفحه نمایش یا تکنیک دیگری که محتوای شما را به نمایش می گذارد، امتحان کنید.

26. فیلم اعلام شرکت اگر یک نقطه عطف را جشن می گیرید، امکانات تولید خود را گسترش می دهید، یا محصول جدیدی را منتشر می کنید، فقط در مورد آن توییت نکنید! یک ویدیوی کوتاه و پر جنب و جوش با حضور تیم خود ایجاد کنید! این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن یک به روز رسانی با مشتریان شما است، و بسیار جذاب تر از یک بیانیه مطبوعاتی یا پست رسانه های اجتماعی است. اگر راه اندازی محصول جدیدی را اعلام می کنید، در صورت امکان یک پیش نمایش یا نسخه نمایشی اضافه کنید. هیجان کلید است، بنابراین مطمئن شوید که انرژی را شاداب نگه دارید!

27. پخش ویدئو ویدیوهای پیچیدگی اغلب توسط مشاغل برای سرمایه گذاری مالی استفاده می شود، اما می توان از آنها به دلایل مختلفی استفاده کرد. حتی اگر در حال حاضر به سرمایه‌گذاران پیشنهاد نمی‌دهید، داشتن یک ویدیوی پیشنهادی به عنوان بخشی از زرادخانه محتوای خود چیز خوبی است. یک ویدیوی جدید باید کوتاه، آموزنده باشد و محصول امضای شما را در عکس ابتدایی نشان دهد. بیشتر ویدیوهای شما باید صرف صحبت در مورد ویژگی ها و مزایای محصول شما شود.

28. پیشنهاد ویدیو آیا پیشنهادی برای مشتریان و مشتریان بالقوه خود دارید؟ با یک ویدیوی کوتاه پیوست شده به ایمیل یا پست رسانه های اجتماعی به آنها اطلاع دهید. اگر کتاب الکترونیکی، کاغذ سفید، اینفوگرافیک یا محتوای دیجیتال دیگری را منتشر می کنید، ویدیویی ایجاد کنید که نکات کلیدی پیشنهاد خود را برجسته کرده و به بینندگان بگویید چگونه می توانند آن را دریافت کنند (به عنوان مثال، یک فراخوان سفارشی در ویدیوی تو).

29. ویدئوی محصول به عنوان سرپناه اکنون در حال ورود به حوزه خلاقانه تری هستیم. اگر یک داستان سرای بصری عالی هستید و استعداد نویسندگی و بازیگری خوبی دارید، می توانید کمی با محتوای ویدیوی خود آزمایش کنید. با استفاده از محصول خود به عنوان پشتوانه، یک داستان سرگرم کننده، جذاب (اما کوتاه!) بگویید و توجه را به آنچه انجام می دهد جلب کنید. این کار برای موفقیت باید با سلیقه انجام شود، پس بهترین قضاوت خود را به کار بگیرید و قبل از انتشار چند نظر عینی بگیرید.

30. Piggyback در مورد یک رویداد یا موضوع فعلی کمی ظرافت می خواهد، اما اگر درست انجام دهید، می توانید دیدگاه های جدی را به دست آورید. از یک موضوع پرطرفدار یا رویداد فعلی برای ایجاد یک ویدیو مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید. فقط مراقب باشید نام تجاری خود را به موضوعات بحث برانگیز متصل کنید – ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. برای مثال، در طول فصل انتخابات، ویدیویی که در آن مشتریان به محصول شما رای می‌دهند ایده خوبی است، اما حمایت صریح از یک نامزد واقعی احتمالاً اینطور نیست.

برای ساختن ویدیوهای بازاریابی موثر، قانع کننده و حرفه ای آماده هستید؟ اکنون به سایت آژانس تبلیغاتی شایگان بروید و تمام ویژگی هایی را که برای ایجاد هر یک از این ویدیوهای بازاریابی نیاز دارید، را ملاحظه کنید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

18 − 7 =

RSS آکادمی دیجیتال مارکتینگ

RSS سئو سایت

تبلیغات متنی