۷ تکنیک بازاریابی با اینستاگرام

امروز مردم اکثر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و مهمترین شبکه اجتماعی در ایران اینستاگرام است که می خواهم ۷ تکنیک فوق العاده بازاریابی با اینستاگرام را به شما بگویم.

اجازه دهید یک سوال ازتان بپرسم. شما بیشتر وقتتان را در اینستاگرام صرف می کنید یا ایمیل تان؟ قطعا اینستاگرام! پس ما باید به عنوان یک بازاریاب حرفه ای جایی بیشتر حضور داشته باشیم که مردم آنجا بیشتر حضور دارند. البته منظورم این نیست که بازاریابی با ایمیل قدرت خودش را از دست داده چون هنوز هم اصلی ترین روش برای بازاریابی اینترنتی همان بازاریابی با ایمیل است.

اما نباید از حضور در شبکه های اجتماعی هم غافم شویم. کاری که ما باید در واقع انجام بدهیم از این قرار است :

ما در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام باید بتوانیم بسیار معروف شویم و سپس در قسمت پروفایل باید آدرس صفحه فرود (Landing Page) سایت مان را بگذاریم و سپس زمانی که شخصی روی آن کلیک کرد وارد صفحه فرود ما شود و آنجا یک پیشنهاد رد نشدنی به او بدهیم تا بتوانیم ایمیل او را دریافت کنیم و سپس بعد از آن کمپین های تبلیغاتی مان را انجام دهیم.

چرا اینستاگرام انقدر برای بازاریابی مهم است :

هیچ شکی نیست که اینستاگرام توانسته رتبه اول را در تمام رسانه‌های اجتماعی موبایل به خود اختصاص دهد. اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد که بیش از ۲۰۰ میلیون از آن‌ها کاملا فعال هستند. یعنی مطالب جدید را می‌بینند. جالب است بدانید هم‌اکنون بیش از ۲۰ میلیارد عکس در اینستاگرام وجود است، یعنی تقریبا به ازای هر فردی که روی کرده زمین زندگی می‌کند ۳ عکس وجود دارد!

اگر بتوانیم درست از اینستاگرام استفاده کنیم می توانیم شاهد فروش فوق العاده ای باشیم. حتی اگر ما سایت هم نداشته باشیم باز می توانیم از طریق اینستاگرام فروش نسبتا خوبی را تضمین کنیم به شرطی که تکنیک های بازاریابی با اینستاگرام را بدانیم.

 

ما چطوری یک سمینار را در کمتز از یک ساعت پر کردیم :

زمانی که اینستاگرام من حدود ۲۰۰۰ نفر فالوئر داشتم یک پیشنهاد و کوپن تخفیف برای همایش پنجشنبه دادم و جالب بود در کمتر از یک ساعت ۱۷۰ نفر ثبت نامی داشتیم و این یک اتفاق فوق العاده بود، در صورتی که اگر این کار را می خواستیم با ایمیل انجام دهیم شاید نهایتا ۵۰ نفر ثبت نامی داشتیم. زیرا بسیار احتمال کمی دارد که مردم هر ساعت ایمیل شان را چک کنند.

 

تصور کنم تا اینجا متوجه شدید که بازاریابی با اینستاگرام چقدر مهم است و تا چه میزان می تواند برای ما سود مالی ایجاد کند. در ادامه می خواهم تکنیک های عالی را در این زمینه با شما در میان بگذارم.

۷ تکنیک بازاریابی با اینستاگرام

 

تکنیک اول | آدرس سایت را در پروفایل تان خالی نگذارید :

در قسمت پروفایل اینستاگرام شما می توانید آدرس سایت خود را وارد نمایید، یکی از بزرگرتین اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند این است که آدرس صفحه اول سایت شان را آنجا قرار می دهند. بهترین حالت این است که آدرس صفحه ورود سایت تان را آنجا قرار دهید تا زمانی که مخاطب روی آن کلیک کرد با دادن یک پیشنهاد رد نشدنی ایمیل او را دریافت کنید.

این پیشنهاد رد نشدنی می تواند دانلود یک فیلم آوزشی یا کتاب الکترونیکی باشد که برای دانلود آن ابتدا باید ایمیلش را وارد کند سپس بتواند آن را دانود کند. بهترین سرویس برای این کار MailerLite آست که تا ۱۰۰۰ ایمیل اول کاملا رایگان است.

 

تکنیک دوم عکس های متفاوت و حیرت برانگیز :

اگر شما یک جستجو ساده در اینستاگرام کنید با میلیون ها عکس مواجه می شوید رمز موفقیت در اینستاگرام این است که عکس هایی قرار دهید که باعث توقف شوند. حالا به نظر شما این عکس ها باید چه ویژگی داشته باشند؟

عکس ها باید حیرت آور باشند، باید پیامی را داشته باشند که بیننده را به فکر فرو ببرند. اجازه دهید یک مورد با همدیگر بررسی کنیم.

شرکت رقیب نوتلا یک عکسی از یک ظرف شکلات نوتلا نشان داد، اما یک عکس معمولی نبود! در این عکس به شما نشان می دادند که شش هشتم از نوتلا شکر و مواد مضر برای بدن است. این عکس بقدری بین کاربران به اشتراک گذشته شد که بی سابقه بود.

شما می توانید از جملات تاثیر گذار در حوزه کسب و کار خودتان بر روی عکس ها استفاده کنید. نمونه این عکس ها را می توانید در اینستاگرام ما مشاهده نمایید.

 

تکنیک سوم توضیحات پروفایل اینستاگرام شما بشدت مهم است:

در بخش توضیحات پروفایلتان که Bio نامیده می‌شود بدیهیات و موارد کلیشه‌ای ننویسید. همچنین از خودتان و کسب‌و‌کارتان تعریف نکنید. بلکه فقط بر پاسخ یک سوال متمرکز شوید. چرا دیگران باید شما را فالو کنند؟ مهم‌ترین مطلبی که باعث فالو شدن شما می‌شود ارائه دلیلی قانع‌کننده برای این کار است. در واقع خیلی واضح بگویید که با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می‌آورند.
مثال نامناسب: بزرگترین شرکت آموزشی در زمینه بازاریابی و مدیریت
مثال مناسب: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای مدیریتی آشنا شوید و برای خرید از سایت کوپن‌های تخفیف دریافت کنید.

 

تکنیک چهارم تخفیف ها فقط در اینستاگرام ارئه می شوند :

بسیاری از دوستانی که می خواهند تخفیف ویژه ای برای خرید محصولاتشان بدهند در تمام صفحات اجتماعی و سایت شان این کوپن تخفیف را قرار می دهند. اما این یک اشتباه مهلک است.

زیرا در این صورت کاربر با خودش فکر می کند لازم نیست من هم سایت را دنبال کنم هم اینستاگرام را در نتیجه تعداد فالئور های شما کاهش پیدا می کند.

بهترین کاری که می توانید انجام بدهید این است که کوپن تخفیف را فقط در اینستاگرام بگذارید و در هیچ شبکه اجتماعی دیگری و سایت تان حرفی از آن نزنید تا کاربران به اهمیت دنبال کردن اینستاگرام شما پی ببرند.

 

تکنیک پنجم در اینستاگرام محتوای منحصر به فرد تولید کنید :

یکی دیگر از اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند این است که همان محتوایی که در سایت شان منتشر می کنند در تمام رسانه های اجتماعی شان منتشر می کنند. اگر می خواهید مردم انگیزه ای برای فالئو کردنتان داشته باشند حتما محتوایی را تولید کنید که برای کاربران اینستاگرام تان است.

و تا جایی که می توانید پاسخ سوالات کاربران را در اینستاگرام بدهید تا بتوانید یک ارتباط دوستانه عالی به فالئور هایتان داشته باشید.

 

تکنیک ششم عکس پروفایل تان را عوض کنید :

شاید برایتان عجیب بنظر بیاید اما باید حداقل ماهی یک بار عکس پروفایل تان را عوض کنید. این کار باعث می شود در نظر اینستاگرام شما کاربر فعال تری بنظر بیایید و هر چه فعال تر باشید باعث می شود عکس های شما بیشتر در جستجو ها نشان داده شود و در نتیجه فالئور بیشتری را می توانید جذب خودتان کنید.

شاید بپرسید من یک لوگوی شرکتم را در عکس پروفایل قرار دادم چگونه می توانم آن را تغییر دهم؟ خیلی ساده است با کمی خلاقیت می توانید این کار را انجام دهید. مناسبتی در راه است؟ لوگو تان را متناسب با آن مناسبت تغییر دهید. به همین راحتی !

 

تکنیک هفتم اول آموزش دهید سپس فروش را آغاز کنید:

در اینستاگرام به آموزش بپردازید. شاید بلافاصله بگویید کار من آموزش نیست. مثلا فروشگاه لوازم اتومبیل دارم. حتی اگر لوازم اتومبیل می‌فروشید کار اصلی شما آموزش است. البته منظور از آموزش ارائه نکات و ترفندهایی درباره لوازم اتومبیل است. همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر. درواقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد. یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است. اغلی افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

 

منبع : صفوی

مطالب مرتبط از سرتاسر وب:

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

13 − چهار =

RSS آکادمی دیجیتال مارکتینگ

RSS سئو سایت

تبلیغات متنی